Szklanka Świeżego Soku Jabłkowego (ok 115 kalorii)

Świezy sok jabłkowyZnacie powiedzenie „An apple a day keeps the doctor away”? wynika z niego, że unikniemy wizyty u lekarza, gdy będziemy spożywali jabłka.

Jedno jabłko dostarcza nam tyle samo dietetycznego błonnika co porcja płatków otrębowych. Błonnik zawarty w jabłkach – i innych owocach – usprawnia trawienie, przyspiesza przechodzenie
pożywienia przez nasz układ trawienny.

Błonnik nie tylko pomaga nam utrzymać zgrabną sylwetkę, ale także obniża zły cholesterol LDL. Ponadto badania naukowe wykazały, że za właściwości prozdrowotne jabłek odpowiedzialne są związki fenolowe, w tym szczególnie, wzmacniające organizm flawonoidy.

Świeży sok jabłkowy – doskonały smak i prozdrowotne działanie!

Większość mieszkańców miast bardzo rzadko ma okazję pić doskonały sok jabłkowy wyciśnięty ze świeżych owoców. Duża część z nas nie zdaje sobie sprawy, że przeważająca część soków jabłkowych dostępnych na rynku to przetworzone napoje, które mają zupełnie inny smak niż prawdziwy sok, świeżo wyciśnięty z całych jabłek. Zdarza się także, że jest to tylko ekstrakt o smaku jabłkowym.

Co więcej przetwarzanie jabłek na soki klarowane w istotnym stopniu obniża w nich zawartość substancji fitochemicznych. Jedyną gwarancją otrzymania świeżego soku jest obecność przy jego przygotowaniu.
Świeży sok jabłkowy
Spróbowanie świeżego soku polecamy również tym z Was, którzy nie przepadają za powszechnie znanym sokiem jabłkowym ze sklepu. W naszych barach świeży sok uzyskiwany jest z dojrzałych, słodkich jabłek na miejscu – chwilę przed podaniem.

Nasza rada:

Po czym poznać, że sok jest świeżo wyciśnięty z jabłek?

Sok świeżo wyciśnięty z jabłek ma naturalną pianę oraz szybko ciemnieje.

Jeśli nie macie w domu sokowirówki i nie macie możliwości samemu przyrządzić tego zdrowego napoju musicie koniecznie nas odwiedzić i spróbować!

Więcej Serwisów